OBCHODNÍ PODMÍNKY


1) Domluvením termínu focení na Facebooku nebo jiné sociální síti či po emailu, klient potvrzuje, že se seznámil s mým portfoliem a souhlasí s obchodními podmínky. Je si vědom ceny za focení a rozsahem služeb. Jakékoli služby navíc jsou zpoplatněny.

2) Fotografie z rodinného, portrétního, těhotenského a lifestyle focení obdržíte přes úschovnu. Tištěné fotografie nejsou součástí.
Při svatebním focení jsou tištěné fotky součástí ceny. Více v ceníku na požádání.

3) Neukázněnost a nespolupráce apod. u dítěte při rodinném, portrétním či lifestyle focení není možné přičítat k tíži fotografovi a nelze reklamovat. Vlastní vzhled se kterým není klient spokojen na fotografii není důvodem k reklamaci. Nespokojenost a nesouhlas s fotografickým stylem a autorským pojetím fotografa není důvodem k reklamaci zakázky.

4) U fotografií provádím základní retuš a předávám fotografie upravené dle svého uvážení a vkusu. Neodstraňuji kila navíc, nezvětšuji poprsí apod. úpravy.

5) Fotografie dodávám z pravidla do cca 14. dnů. Náhledy fotografií nesmějí být dále použity ani nijak upravovány apod. Slouží pouze ke konečnému výběru fotografií. U svateb je dodání fotografií uvedeno ve smlouvě.

6) Honorář za focení je u portrétní, rodinné, lifestyle, boudoir a těhotenské fotografie splatný ihned po focení - hotově. Vyjímečně lze převodem, toto je klient povinen předeslat před samotným focením. U svatebního focení je vše dáno smlouvou. U focení v ateliéru požaduji zálohu při domluvení termínu, a to 500,-

7) Neupravené fotografie NIKDY neposkytuji, a to ani jiné formáty.

8) Všechny fotografie jsou předmětem autorského práva a majetkem fotografa a nesmí být použity pro jakýkoli komerční účel, propagaci či prodej třetí straně bez písemného souhlasu autora.
Fotografované osoby mohou používat fotografie pro svou nekomerční osobní prezentaci.

9) SOUHLAS S POSKYTNUTÍM FOTOGRAFIÍ. Přečtením těchto podmínek a zároveň závazným objednáním termínů mi každý klient dává souhlas k použití fotografií pro mé pracovní účely - převážně ke zveřejnění fotografií do mého portfólia na Facebooku, Instagramu nebo na svých webových stránkách, v případě potřeby pro reklamní účely jako je letáček, vizitka, dárkový poukaz. Pokud si nepřejete, aby Vaše fotografie byly uveřejněny je nutné mě o Vašem rozhodnutí předem upozornit! Pokud tak neučiníte beru to jako Váš souhlas.

10) Vaše fotografie uchovávám zálohované 6měsíců.

11) VAŠIM OBJEDNANÝM TERMÍNEM AUTOMATICKY POTVRZUJETE SCHVÁLENÍ TĚCHTO PODMÍNEK.


Obchodní podmínky platné od 1. 1. 2021